flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Рекомендації щодо правил поведінки відповідальних осіб з маломобільними групами населення

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом керівника апарату

господарського суду Хмельницької області

від 22.05.2018р. №15-од

 

Рекомендації

щодо правил поведінки відповідальних осіб

з маломобільними групами населення

 

Дані рекомендації щодо правил поведінки відповідальних осіб з маломобільними групами населення визначають порядок пересування маломобільних груп населення і осіб з інвалідністю в приміщенні господарського суду Хмельницької області, містять рекомендації із супроводу та взаємодії з людиною з інвалідністю при реалізації права на судовий захист, а також етику спілкування з даною групою населення.

 

І. Порядок пересування маломобільних груп населення і осіб з інвалідністю в приміщенні господарського суду Хмельницької області

1.1. Вхід до приміщення суду обладнаний пандусом.

1.2. Відповідальна особа зустрічає і супроводжує маломобільного громадянина або особу з інвалідністю, а в разі настання надзвичайної ситуації відповідає за евакуацію маломобільних громадян і осіб з інвалідністю з приміщення суду.

1.3. У першочерговому порядку відповідальною особою уточнюються, якої допомоги потребує маломобільний громадянин або особа з інвалідністю, мета відвідування суду, необхідність супроводу.

1.4. У разі участі маломобільних громадян і осіб з інвалідністю в судовому засіданні відповідальна особа доповідає головуючому у справі про участь в судовому засіданні даної категорії населення.

1.5. У разі подання заяви або скарги до суду, відповідальна особа супроводжує до канцелярії суду і знайомить маломобільного громадянина з працівником апарату суду, відповідальним за приймання вхідної кореспонденції суду, особисто, представивши на прізвище, ім’я та по батькові один одному.

Маломобільні громадяни та особи з інвалідністю користуються пріоритетним правом при подачі документів до канцелярії суду.

1.6. З метою реалізації права на судовий захист маломобільних громадян і осіб з інвалідністю відповідальна особа роз’яснює правила внутрішнього трудового розпорядку господарського суду Хмельницької області, години прийому громадян, і розповідає про особливості будівлі суду.

1.7. Після закінчення судового засідання, або прийому відповідальна особа супроводжує маломобільних громадян і осіб з інвалідністю до виходу з приміщення суду.

1.8. При необхідності маломобільні громадяни та особи з інвалідністю можуть заздалегідь погодити з відповідальною особою за телефоном необхідний обсяг допомоги при організації доступу в приміщення суду із зазначенням дати і часу прибуття, або направити на електронну адресу суду відповідний запит.

1.9. Відповідальна особа суду, за погодженням з маломобільними громадянами та особами з інвалідністю, вправі надати інші види допомоги по супроводу, не передбачені цим Порядком.

 

ІІ. Рекомендації із супроводу та взаємодії з людиною з інвалідністю

 

2.1. Людина з порушенням зору, або незряча людина

 

2.2. Особи, які користуються кріслом колісним

 

2.3. Особи з порушеннями слуху, або глуха людина

 

2.4. Особи з затримкою розумового розвитку

 

ІІІ. Етика спілкування та допомога людині з інвалідністю

У випадках звернення до господарського суду Хмельницької області осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, особи відповідальні за організацію доступу до правосуддя повинні бути ознайомлені з правилами спілкування з даними відвідувачами.

Не робіть висновків, що особа з інвалідністю потребує допомоги, тому що вона має інвалідність. Те, що Вам може здатись «боротьбою» чи подоланням перешкод, для когось може бути гарно скерованим звичайним процесом - у власному темпі та власним шляхом. Завжди спочатку спитайте, і якщо особа з інвалідністю каже Вам, що він/вона не потребує Вашої допомоги, просто прийміть цю відповідь. Не нав’язуйте свою допомогу й не ображайтесь, якщо від Вашої пропозиції відмовляться.

Якщо людина з інвалідністю має супроводжуючого чи собаку-поводиря, він/вона може йти поруч з Вами, але не тримаючись за Вас. Собаки-поводирі дуже гарно натреновані, тому Ви не маєте торкатись до них, пестити, годувати, відволікати собаку – бо вона працює.

Найголовніше: не стороніться людей з інвалідністю. Якщо Ви готові вести себе з ними з повагою й розумінням, вони не образяться, якщо Ви помилитесь!