flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Голова суду Крамар С.І. взяв участь у спільній нараді голів місцевих, апеляційних господарських судів та суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

09 лютого 2018, 11:45

08 лютого 2018 року голова господарського суду Хмельницької області Крамар Сергій Іванович взяв участь у спільній нараді голів місцевих, апеляційних господарських судів та суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

На нараді заступником голови Верховного Суду, головою Касаційного господарського суду у складі ВС Богданом Львовом підведено підсумки роботи господарських судів у 2017 році та окреслено основні завдання на 2018 рік.

Також присутніми суддями господарських судів обговорено проблемні питання та особливості застосування норм Господарського процесуального кодексу України. Зокрема, предметом обговорення стали наступні питання: гласність судового процесу (порядок допуску осіб, які бажають бути присутніми в судовому засіданні; фіксування судового процесу; протокол судового засідання; транслювання перебігу судового засідання в мережі Інтернет; участь у судовому засіданні в режимі відео конференції); визначення складу господарського суду (порядок вирішення заявленого відводу/самовідводу; порядок вирішення питання про збільшення складу суду); наказне провадження (зміст судового наказу та ухвали про скасування судового наказу; судовий збір при поданні заяв у наказному провадженні); виготовлення судового рішення: повного тексту і вступної та резолютивної частин (порядок передачі судових рішень до ЄДРСР); верховенство права та джерела права, що застосовуються судом (право суду не застосовувати закон, що суперечить Конституції України); вручення судового рішення (порядок обрахунку строків, початок перебігу яких визначено днем вручення судового рішення; роздруківка із сайту „Укрпошти” як доказ отримання кореспонденції; відмітка на повідомленні про вручення судових рішень „Судова повістка” як можливість скорочення термінів проходження поштової кореспонденції); особливості розгляду справ про банкрутство з урахуванням вимог ГПК.

У ході наради голови місцевих та апеляційних господарських судів обмінялися думками та висловили пропозиції щодо необхідності подальшої спільної роботи з напрацювання єдиної практики застосування нових процесуальних норм.