Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
На виконання рішення Ради суддів України №53 від 17.09.2018р. з технічною допомогою Благодійної організації «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» у співпраці з проектом USAID «Нове правосуддя» у Господарському суді Хмельницької області протягом 20 березня - 20 квітня 2019 року реалізовувався проект «Покращення якості роботи судів через проведення опитувань учасників судових проваджень з використанням карток громадського звітування».
Останнє оцінювання якості роботи та організації роботи судів проводилось в 2016 році шляхом застосування рамкової системи оцінювання роботи суду в Україні з назвою «Система оцінювання роботи суду: стандарти, критерії, показники та методи (СОРС)».
Отримані в ході опитування дані свідчать про загалом позитивну оцінку відвідувачами якості роботи Господарського суду Хмельницької області: більшість респондентів (80%) максимально високо оцінили якість роботи суду, негативні оцінки поставили лише 2,5% відвідувачів.
Оцінювались такі показники: доступність суду; зручність та комфортність перебування в суді; повнота та ясність інформації; сприйняття роботи працівників апарату суду; дотримання строків судового розгляду; сприйняття роботи суддів; судове рішення; робота системи «Електронний суд».
Як свідчить аналіз окремих вимірів якості роботи суду найбільш високо відвідувачі суду оцінили легкість та доступність для розуміння мови викладення рішення (середній бал оцінювання склав 4,57) та сприйняття роботи судді (середній бал оцінювання склав 4,59), найбільш критично була оцінена якість роботи суду в частині повноти та ясності інформації (середній бал оцінювання склав 3,94) та зручності та комфортності перебування в суді (середній бал оцінювання склав 3,79).
Під час обробки інформації, яка була отримана від відвідувачів Господарського суду Хмельницької області під час відповіді на питання щодо конкретних змін, які конкретні зміни, необхідні для покращення роботи цього суду сьогодні, були отримані пропозиції, які відображають певні проблеми у функціонуванні даного суду, зокрема "покращити взаємозв'язок канцелярії та апарату суду", "відсутність доступу для людей з обмеженими можливостями", "мала кількість залів для відеоконференції", "відсутність стендів з інформацією щодо судових справ та іншої інформації на першому поверсі, незрозуміле місце очікування початку судового засідання".
Окремої уваги заслуговує оцінка відвідувачів суду роботи системи "Електронний суд", більшість респондентів (82,50%) зазначили, що знають про початок функціонування цієї системи, натомість менше чверті респондентів (22,50%) особисто нею користувались. Середній бал оцінювання роботи системи "Електронний суд" відвідувачами Господарського суду Хмельницької області склав 2,75.
Висновки та рекомендації за результатами опитування будуть враховані для покращення якості роботи суду.